Od początku istnienia nasza szkoła była otwarta na wszystkie dzieci, bez względu na pochodzenie, wyznanie czy możliwe dysfunkcje. Dlatego też, począwszy od 2009 roku, szkoła jest placówką z oddziałami integracyjnymi. Po dziś dzień jesteśmy jedną z nielicznych szkół niepublicznych o takiej specyfice w Warszawie.
Szkoła znajduje się przy ulicy Skrajnej, na granicy dzielnicy Targówka i Białołęki, nieopodal Trasy Toruńskiej i Metra Bródno. I tu w otoczeniu starodrzewia, z dala od zgiełku miasta, od wczesnej wiosny do późnej jesieni rozlegają się radosne odgłosy dzieci, które chętnie spędzają czas zabaw świetlicowych pod konarami starych klonów i kasztanowców. Nasi sąsiedzi z okolicznych boków twierdzą, że odgłosy radości i bawiących się dzieci już na stałe zapisały się w krajobrazie naszej okolicy.
Nieodłącznymi symbolami naszej szkoły, dzięki którym wszyscy ją rozpoznają, są murale zdobiące elewacje naszego budynku. Od strony ulicy Jarosławskiej znajduje się „Jabłonka Sendlerowej”, która symbolizuje życie, obfitość i radość, co doskonale oddaje nasze wartości. Drugim bardzo charakterystycznym elementem szkoły jest mural przedstawiający naszą Patronkę – Irenę Sendlerową. Wybór takiej Patronki nie był przypadkowy. Sendlerowa to jedna z cichych bohaterek wojennych, Sprawiedliwa Wśród Narodów Świata, która nie zważając na niebezpieczeństwo, uratowała ponad 2,5 tysiąca dzieci. To właśnie bezinteresowne oddanie i niesienie pomocy mimo przeciwności losu są postawami, które chcemy jako społeczność szkolna naśladować.
Wśród naszych absolwentów znajdziemy osoby, które mają już 40 lat. Bardzo nas cieszy, że większość z nich to ludzie, którzy realizują swoje pasje, a ich praca zawodowa często z tym koresponduje. Po opuszczeniu murów naszej szkoły wyruszyli w świat, jednak byli do tej podróży świetnie przygotowani. Dzięki licznym zajęciom wspierającym rozwój emocjonalny i społeczny potrafią odnaleźć się w różnych okolicznościach. A podążając za swoimi potrzebami, potrafią uszanować innych i wszyscy zgodnie powtarzają, że różnorodność, jaką spotkali w naszej szkole, ukształtowała ich i spowodowała, że są dzisiaj otwartymi ludźmi.