Aktualności szkolne

Żywa flaga

Rok 2018 jest dla Nas szczególnie wyjątkowy ze względu na 100. rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę. Z tej okazji uczniowie NSP 38 wzięli udział w akcji „Żywa flaga”, która miała na celu podtrzymywanie świadomości i pamięci narodowej młodych obywateli. Owocem Naszej pracy jest film z życzeniami dla Polski.

Nasza kochana Ojczyzno!

Życzymy Ci, abyś była niepodległa przez kolejne setki lat. Będziemy rozsławiać Twoje imię naszymi czynami i słowami, by nikt nigdy nie zapomniał o Polakach.

Niech żyje Polska!

Zapraszamy do oglądania!

Serdecznie dziękuję wszystkim uczniom i nauczycielom Naszej szkoły, a w szczególności grupom etycznym prowadzonym przez pomysłodawcę projektu, Panią Iwonę Krukiel za wyjątkowe zaangażowanie oraz Panu Piotrowi Strąkowi za realizację filmu.

Iwona Krukiel

Spotkanie świąteczne klas 4-6

W piątek 21 grudnia odbyła się wigilia klas 4-6. Atmosfera spotkania była bardzo ciepła i przyjemna, a w powietrzu unosił się zapach Świąt. Nie zabrakło pierniczków i makowca, jak również pierogów, barszczu i śledzi :) Bardzo dziękujemy  wszystkim Rodzicom za pomoc w przygotowaniu tej uroczystości.

A wszystkim Państwu życzymy spełnienia marzeń i samych wyjątkowych chwil w Nowym Roku 2019 :)

Labirynt Niepodległości

9 listopada uczniowie klasy 8 oraz III wzięli udział w interaktywnej grze przestrzennej w pawilonie Muzeum Historii Polski przy pl. Teatralnym. Uczniowie mieli możliwość "wziąć udział" w najważniejszych wydarzeniach historii Polski od czasów zaborów aż po zakończenie I wojny światowej i odzyskanie niepodległości.

WYBORY DO SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO

Dnia 12 października w naszej szkole odbyły się wybory do Samorządu Uczniowskiego. Wszyscy uczniowie zebrali się szkolnym holu, aby wybrać trzech reprezentantów. Do wyborów zgłosiła się jedenastka kandydatów:

• Klasa 4 (Marianna F. oraz Anna R.) ,
  • Klasa 5 (Hanna U. , Franciszka W. oraz Michalina P.) ,
  • Klasa 6 (Jakub S.) ,
  • Klasa 7 (Wiktoria Ł. , Kuba F. oraz Weronika Sz.)
  • Klasa 8 (Maksymilian S. i Zuzanna K.).

Ostatecznie w demokratycznych wyborach do Samorządu Uczniowskiego zostali wybrani:

Przewodniczący: Zuzanna K. (klasa 8)

Sekretarz: Maksymilian S. (klasa 8)

Skarbnik: Kuba F. (klasa 7)

Gratulujemy wszystkim kandydatom oraz członkom samorządu. Dziękujemy również Pani Małgorzacie Jaglak za objęcie stanowiska opiekuna Samorządu Uczniowskiego oraz Pani Agnieszce Kazancew za towarzyszenie i wsparcie.

Sekretarz SU: Maksymilian S. kl 7