Aktualności szkolne

IX Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

W piątek 4 października świętowaliśmy IX Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia.

Uczniowie konkurowali między sobą w różnych aktywnościach matematycznych. Było trochę liczenia, główkowania, kombinatoryki i konkurencji na czas. Uczniowie klasy 2 podzielili się przed starszymi kolegami swoimi  bajkowymi dokonaniami z tabliczką mnożenia.

Klasy starsze zmagali się z tabliczką mnożenia w różnych grach, a klasa 3 próbowała swoich sił w konkurencjach klas starszych.

Jednym słowem: znajomość tabliczki mnożenia na Skrajnej - ZALICZONA:)

Europejski Dzień Języków

26 września po raz kolejny w naszej szkole świętowaliśmy Europejski Dzień Języków. W tym roku klasy miały za zadanie rozwiązać różne łamigłówki językowe, zaśpiewać piosenkę obcojęzyczną oraz przygotować poczęstunek z kraju anglo- lub hiszpańskojęzycznego. Klasy były oceniane za każdą kategorię, a na koniec dnia wyłoniliśmy zwycięzców:

miejsce I - klasa 8

miejsce II - klasa 6

miejsce III - klasa 5

Gratulujemy!

Wybory do samorządu szkoły

W dniu 30 września uczniowie naszej Szkoły zebrali się na holu aby wybrać swoich przedstawicieli. Kandydatów z klas 4-8 było siedmioro:Anna (kl 4), Marianna (kl 5), Franciszka (kl 6), Anna (kl 7), Kalina (kl 7), Jakub (kl 8), Weronika (kl 8). Podczas debaty kandydaci mierzyli się z następującymi zadaniami i pytaniami:

Przekonaj swoich wyborców, że zależy Ci na nich.

Co Twoim zdaniem można poprawić w działaniu samorządu?

Czy masz pomysły jak nasza szkoła może stać się bardziej ekologiczna?

W wyniku wyborów członkami samorządu uczniowskiego zostali:

Marianna- klasa 5
Weronika- klasa 8
Jakub- klasa 8

Dziękujemy wszystkim kandydatom za udział i zaangażowanie w wyborach. Gratulujemy również kultury dyskusji i pomysłowości. Liczymy na owocną współpracę w tym roku.

Opiekun samorządu – Małgorzata Jaglak

Koło Przyrodnicze na fali, czyli Dzień Wody w Naszej Szkole

Koło Przyrodnicze wraz z Panią Justyną i Panią Beatą organizowało w Naszej Szkole Dzień Wody pod patronatem Polskiej Akcji Humanitarnej (PAH). Dziewczyny, które uczęszczają na zajęcia koła (zdj.1) zatroszczyły się o przystrojenie całej szkoły na ten dzień (zdj.2).

W piątek 22.03 zorganizowane zostały zajęcia dotyczące wody dla klas 4-6. Koło przyrodnicze przygotowały prezentację dotyczącą zużycia wody w Polsce i na świecie oraz malejących zasobów wody w skali świata. Pierwszym etapem zajęć było przedstawienie prezentacji dotyczącej wody, jej zasobów, zużycia w Polsce i na świecie oraz problemów wynikających z jej niedoborów. Uczniowie zostali zapoznani z wyzwaniem #challange15litrów, który zrobił na nich ogromne wrażenie. Kolejnym etapem zajęć była praca z materiałami przygotowanymi przez PAH. Nasze klasy pracowały z ogromnym zaangażowaniem, co widać na poniższych fotografiach.

Wśród atrakcji przygotowanych przez koło przyrodnicze były zabawy z wodą oraz porównywanie smaków wody (zdj. 3)