Aktualności szkolne

Akademia Montemarco

Dnia 4 grudnia uczniowie zerówki oraz klasy trzeciej wybrali się na warsztaty do Akademii Montemarco. Podczas spotkania zostały omówione zasady i problemy związane z etykietą stołu, jak również inne kwestie dotyczące savoir-vivru. Ważnym punktem programu była konsumpcja obiadu, w trakcie którego mogliśmy wykorzystać zdobytą wiedzę.

Wycieczka do pijalni czekolady Wedel

W piątek, 8 listopada, całą wybraliśmy się do pijalni czekolady Wedel na warsztaty dekorowania tortów. Na początku poznaliśmy historię założycieli Wedla. Pani prowadząca za jęcia opowiedziała nam o tym, w jaki sposób zbiera się nasiona kakaowca. Następnie zostaliśmy poczęstowani wyśmienitym deserem. Po tych pysznościach zabraliśmy się do dekorowania tortów.

Święto Niepodległości oczami klasy 4

Z okazji 101. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości 12 listopada klasa 4 zaprezentowała interpretację słowno-muzyczną wiersza Wisławy Szymborskiej pt. Gawęda o miłości ziemi ojczystej. Recytacja została urozmaicona przez piękne zaśpiewanie piosenek patriotycznych.  Za przygotowanie dziękujemy pani Ani Trzcianowskiej oraz Iwonie Krukiel.

Rocznica uchwalenia Konwencji o prawach dziecka

20 listopada to wyjątkowy dzień - rocznica uchwalenia Konwencji o prawach dziecka.

W tym roku mija dokładnie 30 lat od uchwalenia najważniejszego dokumentu stanowiącego o prawach najmłodszych.

Nasza szkoła uczciła ten dzień wspólnym spotkaniem na holu. Uczniowie ubrani byli na niebiesko,  klasa trzecia przekazała swoim kolegom i koleżankom wiele cennych informacji o prawach najmłodszych.

Pamiętajmy: „Nie ma dzieci – są ludzie...” - Janusz Korczak

Wyjście do Teatru Capitol na spektakl pt. „Friends”.

18 października wyszliśmy całą klasą do Teatru Capitol. Spektakl, na którym byliśmy, opowiadał o tym, że zawsze trzeba się szanować, nawet gdy kogoś nie darzymy sympatią. Poznaliśmy historię klasy, która na początku się nie dogadywała, jednak po pewnym czasie zrozumieli, że robią bardzo źle i krzywdzą innych. Musical obfitował w śpiewy, tańce i akrobacje – najbardziej zachwycił nas taniec akrobatyczny na szarfach i kole. Po przedstawieniu pan, który grał dyrektora szkoła, zaprosił wszystkich widzów na scenę. Mogliśmy zrobić sobie zdjęcia z aktorami i zebrać autografy.