Aktualności szkolne

Dzień Bezpiecznego Internetu 2019

DBI 2019 w NSP 38

Nasza szkoła podjęła działania w ramach obchodów Dnia Bezpiecznego Internetu zgodnie z hasłem: "Działajmy razem".

Inicjatywa obejmie uczniów klas od 0 do 8. Każda z grup wiekowych będzie miała inne zadanie do wykonania zgodnie z hasłem tegorocznych obchodów.

Klasa 7 przygotuje mapę graficzną, na której przedstawi zasięg DBI oraz organizatorów i partnerów akcji. Każda z klas przedstawi swoje zadanie kolegom z innej klasy.

Na przykład klasa 8 zaprezentuje grę Bezpieczeństwo Internetowe. Dla młodszych klas przewidziane są podchody z poszukiwaniem zadań mających na celu przybliżenie korzystania z Internetu.

DBI mapa

Bal Karnawałowy

Serdecznie zapraszamy uczniów klas 4-8 na Bal Karnawałowy, który odbędzie się 28 lutego w godzinach 16-19. Motyw przewodni imprezy: postaci Marvela i ich ulubione zwierzęta.

bal

Żywa flaga

Rok 2018 jest dla Nas szczególnie wyjątkowy ze względu na 100. rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę. Z tej okazji uczniowie NSP 38 wzięli udział w akcji „Żywa flaga”, która miała na celu podtrzymywanie świadomości i pamięci narodowej młodych obywateli. Owocem Naszej pracy jest film z życzeniami dla Polski.

Nasza kochana Ojczyzno!

Życzymy Ci, abyś była niepodległa przez kolejne setki lat. Będziemy rozsławiać Twoje imię naszymi czynami i słowami, by nikt nigdy nie zapomniał o Polakach.

Niech żyje Polska!

Zapraszamy do oglądania!

Serdecznie dziękuję wszystkim uczniom i nauczycielom Naszej szkoły, a w szczególności grupom etycznym prowadzonym przez pomysłodawcę projektu, Panią Iwonę Krukiel za wyjątkowe zaangażowanie oraz Panu Piotrowi Strąkowi za realizację filmu.

Iwona Krukiel

Spotkanie świąteczne klas 4-6

W piątek 21 grudnia odbyła się wigilia klas 4-6. Atmosfera spotkania była bardzo ciepła i przyjemna, a w powietrzu unosił się zapach Świąt. Nie zabrakło pierniczków i makowca, jak również pierogów, barszczu i śledzi :) Bardzo dziękujemy  wszystkim Rodzicom za pomoc w przygotowaniu tej uroczystości.

A wszystkim Państwu życzymy spełnienia marzeń i samych wyjątkowych chwil w Nowym Roku 2019 :)

Labirynt Niepodległości

9 listopada uczniowie klasy 8 oraz III wzięli udział w interaktywnej grze przestrzennej w pawilonie Muzeum Historii Polski przy pl. Teatralnym. Uczniowie mieli możliwość "wziąć udział" w najważniejszych wydarzeniach historii Polski od czasów zaborów aż po zakończenie I wojny światowej i odzyskanie niepodległości.