Aktualności klasy V

Spektakl "Oto Oliver Twist"

Dziś nasza klasa wraz z uczniami z klas 5 i 6 obejrzała spektakl pt. "Oto Oliver Twist" w wykonaniu teatru muzycznego TINTILO na scenie teatru Rampa. Były to dwie godziny niesamowitego widowiska muzyczno-teatralno-tanecznego pełnego wspaniałych efektów specjalnych. Byliśmy pod wielkim wrażeniem tego spektaklu!

Niewidzialna Wystawa klasa 4

14 grudnia nasi uczniowie odwiedzili Niewidzialną Wystawę. Przez 60 minut mieli okazję sprawdzić jak wykonywać podstawowe czynności życiowe bez korzystania ze zmysłu wzroku. Wystawa była tym bardziej interesująca, że była prowadzona przez osobę niewidomą. Było to bardzo ciekawe i cenne doświadczenie. 

Mikołajki w klasie 4

6 grudnia klasa 4 świętowała Mikołajki, jednak zanim uczniowie mogli dostać prezenty, musieli się wykazać znajomością wiersza, piosenki, tańca lub złożyć świąteczne życzenia po angielsku. Okazało się, że w klasie przeważają tancerze :) Dziękujemy również za pomoc elfkom z klasy 8.

 

"Co w murach piszczy" - czyli wizyta w Muzeum Warszawy

W piątek 23 listopada uczniowie klas 4 i 5 wzięli udział w wycieczce do Muzeum Warszawy na Rynku Starego Miasta. Nasi uczniowie wzięli udział w lekcji pt. "Co w murach piszczy" podczas której dowiedzieli się m. in. gdzie w XVIII w. zakopał swój skarb jeden z właścicieli kamienic, po co na dachu stawiano latarnię, skąd wzięła się nazwa sklep, a także kto zamienił swój gmerk w herb rodowy.

Rycerze - warsztaty w Zamku Królewskim kl.3

W poniedziałek byliśmy na super warsztatach w Zamku Królewskim!! Poznaliśmy życie i obyczaje rycerskie, a także drogę do zdobycia awansu. Świetnie się przy tym bawiliśmy, ponieważ to my musieliśmy wcielać się w rolę rycerzy !! :) Mogliśmy przymierzać zbroję rycerską, a także nauczyć się władać mieczem. Było naprawdę super :)

Trzy dni wycieczek w klasie 3

Za starszymi kolegami są już egzaminy gimnazjalne, trzymamy kciuki za wyniki!! My zaś uczestniczyliśmy w trzech super wycieczkach, aby zapewnić ciszę osobom piszącym egzaminy. W tym roku klasa druga towarzyszyła nam podczas wypraw. Pierwszego dnia byliśmy w domu zagadek. To było nie lada wyzwanie ! Musieliśmy rozwiązać kilka zagadek, aby móc wydostać się z pokoju:) Nam się udało, dzięki czemu uruchomiliśmy wehikuł czasu :) Drugiego dnia byliśmy w Fabryce Krówek w Milanówku. Mieliśmy okazję zobaczyć, jak powstają te pyszności i kto je pakuje :) Sami też projektowaliśmy opakowania, a następnie pakowaliśmy swoje krówki. Było super!! Ostatniego dnia byliśmy na warsztatach w ZOO. Dowiedzieliśmy się, jak należy dbać m.in o jaszczurki i węże. Wiemy czym należy karmić zwierzęta oraz jak się nimi opiekować. Mogliśmy również pogłaskać jaszczurkę Gabrysię i Szarusię, a także węża Grzesia. Na koniec porozmawialiśmy nawet z Edkiem- gadającą papugą.Wycieczki się udały i dostarczyły nam wiele pozytywnych emocji :) Dziękujemy klasie drugiej za miło spędzony czas :)