Aktualności klasy IV

Centrum Nauki Kopernik – klasa 4

19 września 2019 r. wybraliśmy się do Centrum Nauki Kopernik. Mieliśmy okazję zobaczyć wystawę pt. „Zmierz się!”. Najbardziej podobało nam się urządzenie, które mierzyło się urządzenie, które mierzyło aktywność mózgu. Niektórzy z nas odwiedzili pokój strachów. W małych grupach zwiedziliśmy całe centrum. Ta wycieczka była odjazdowa.

 

Klasa 3 w Teatrze Lalka

W piątek (4.01.2019r.) uczestniczyliśmy wraz z klasą 2 w przedstawieniu "Szopka krakowska" w Teatrze Lalka. Mieliśmy okazję podziwiać wielobarwne krakowskie stroje ludowe oraz niesamowite lalki, które nadały wyjątkowy charakter przedstawieniu. Wspólne odśpiewywanie kolęd i pastorałek pomogło nam jeszcze lepiej wczuć się w rolę kolędników. Nasze wyjście uwieńczyło pamiątkowe zdjęcie przy kolorowej szopce. 

Aby do wiosny... w klasie 2

"Nie możemy doczekać się wiosny! Słońce za oknem, przebiśniegi, krokusy i hiacynty w naszej klasie, a na zewnątrz.... straszny mróz! Poprzez uśmiechamy na naszych twarzach przepędzimy zimę!"

strona 01

Klasa 2 w Zamku Królewskim

21 lutego nasza klasa odwiedziła Zamek Królewski, mieliśmy też postój na Starym Mieście! Zwiedziliśmy piękne pokoje, które w XVIII w. zajmował sam Stanisław August Poniatowski- ostatni król Polski. Dzięki pani przewodnik dowiedzieliśmy się między innymi, jak wygladał lak, jakimi językami władał król, jak wykonać osiemnastowieczny ukłon, ale przede wszytskim poznaliśmy prawdziwego pazia, który podstępem uciekł z lekcji muzyki. Na wycieczce dopisywały nam humory! Teraz jesteśmy złaknieni jeszcze większej dawki wiedzy!

"Ortografia inaczej" w klasie 2

Zaprzyjaźniamy się z ortografią na kolorowo! Każdy z nas stworzył wyjątkowego lapbooka, w którym umieszczamy najważniejsze zasady ortograficzne, ćwiczenia i... wyjątki! ;-)

Mamy nadzieję, że z takimi pomocami żadne byki ortograficzne nie będą nam straszne :-)


Nesamowite konstrukcje w klasie 1

"Od tygodnia nasza klasa jest placem budowy dla niesamowitych konstrukcji. Budujemy je wspólnie, bo to bardzo skomplikowane budowle i trzeba trzymać w wielu miejscach i wrzucać kulki i łapać je i nadzorować, czy nie ma żadnej dziury :) Trudne to zadanie, ale sprawia nam wiele radości i nawet nie wiemy kiedy kończy nam się przerwa..."