100 lat Polsko niepodległa

100 lat Polsko niepodległa

Wieczór z poezją i pieśnią patriotyczną

8 listopada o godzinie 17:00 z okazji stulecia odzyskania przez Polskę niepodległości w naszej szkole odbył się „Wieczór z poezją i pieśnią patriotyczną”. Uczniowie klas 7 – 3g recytowali piękne wiersze o ojczyźnie, a w śpiewaniu pieśni patriotycznych pomogli im także uczniowie klas 4 – 6. Całej uroczystości przyglądała się widownia – rodzice i bliscy uczniów. Wielu rodziców śpiewało pieśni razem z uczniami, dzięki temu w szkole zapanował bardzo miły i podniosły nastrój.  

Pieśni i utwory żołnierskie

16 listopada klasa 6 na lekcji języka polskiego zajęła się analizą i interpretacją pieśni i utworów żołnierskich. Uczniowie rozważali temat patriotyzmu, miłości do ojczyzny oraz wskazywali na istotę walki o niepodległość kraju. Podsumowaniem lekcji była graficzna notatka.   

100 pocztówek na 100-lecie odzyskania niepodległości

Jest to innowacyjny projekt ogólnopolski. Założeniem projektu była wymiana pocztówkowa pomiędzy placówkami oświatowymi. Została wyłoniona grupa 100 placówek oświatowych, które miały za zadanie wysłanie 100 kartek do każdej z wytypowanych szkół. W ten sposób każda szkoła miała wysłać 100 kartek pocztowych, jednocześnie każda z nich miała otrzymać tyleż samo kartek. Poprzez realizację tego projektu mieliśmy uczcić 100 lecie odzyskanie przez Polskę niepodległości.  

Souvenir T-shirts

Na lekcji języka angielskiego klasa 4 przygotowała projekty koszulek, które na całym świecie można kupić w sklepach z pamiątkami. Nasze koszulki promują i namawiają do kolejnego odwiedzenia Polski.